Czeszka Vondrousova pierwszą finalistką tegorocznego Wimbledonu

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Marketa Vondrousova zaskoczyła tenisowy świat, pokonując w półfinale Wimbledonu Elina Switolinę, jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Czech wygrała mecz bez większych problemów, odprawiając Ukrainkę z wynikiem 6:3, 6:3.

To już drugi wielki sukces Vondrousovej w tym sezonie. Wcześniej, w maju, wygrała turniej WTA 1000 w Rzymie, pokonując w finale Karolinę Pliskovą.

Mecz z Switoliną był bardzo ważny dla Vondrousovej, ponieważ pozwolił jej awansować do finału Wimbledonu. Teraz czeka ją pojedynek z Ashleigh Barty, liderką rankingu WTA i jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek ostatnich lat.

Vondrousova będzie musiała zagrać na najwyższym poziomie, aby pokonać Barty i zdobyć tytuł mistrza Wimbledonu. Jednak po jej ostatnich występach nie można wykluczyć, że zaskoczy ona rywalkę i wygra ten prestiżowy turniej.

Tenisistka ma już teraz pewne miejsce w historii czeskiego sportu. Jej sukcesy są powodem do dumy dla całego kraju, który z niecierpliwością czeka na finał Wimbledonu i kolejny występ swojej reprezentantki.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});