Angelique Kerber o przyszłości niemieckiego tenisa. Podała ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Angelique Kerber, niemiecka tenisistka, która obecnie walczy o powrót do pierwszej ligi, udzieliła ważnych wskazówek dla młodych zawodniczek z jej kraju, które chcą osiągnąć sukces.

Kerber, która była numerem jeden na świecie w 2016 roku i zdobyła trzy tytuły wielkoszlemowe, jest uważana za jedną z najlepszych tenisistek swojego pokolenia. Jednak w ostatnim czasie miała kilka niepowodzeń, co spowodowało, że spadła w rankingu i teraz musi walczyć, by wrócić na szczyt.

W wywiadzie dla niemieckiej prasy, Kerber powiedziała, że młode tenisistki muszą być zdeterminowane i pracować ciężko, aby osiągnąć swoje cele. "Trzeba włożyć dużo wysiłku i czasu, by osiągnąć sukces w tenisie. Trzeba ciężko pracować i być zdeterminowanym, by osiągnąć swoje cele" - powiedziała Kerber.

Jednym z kluczowych aspektów sukcesu w tenisie, według Kerber, jest umiejętność radzenia sobie z presją. "Presja jest częścią tenisa i trzeba nauczyć się z nią radzić. Trzeba umieć kontrolować swoje emocje i skupić się na grze" - powiedziała.

Kerber zachęca również młode tenisistki do korzystania z doświadczenia starszych zawodniczek. "Starsze zawodniczki mają dużo doświadczenia i mogą udzielić młodszym zawodniczkom cennych wskazówek. Trzeba słuchać ich rad i uczyć się od nich" - powiedziała.

W końcu, Kerber podkreśliła, że trzeba cieszyć się grą i nie zapominać o zabawie. "Tenis to sport i powinno się go traktować jako zabawę. Trzeba cieszyć się grą i robić to, co się kocha" - powiedziała.

Wszystkie te wskazówki są ważne dla młodych tenisistek, które chcą odnieść sukces w tenisie. Angelique Kerber udowodniła, że ciężka praca, determinacja i umiejętność radzenia sobie z presją są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w tenisie.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});