Zmarł Lew Palter. Wszyscy Polacy widzieli go w wielkim hicie

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zmarł Lew Palter - Aktor, który wcielił się w postać Cala Hockleya w filmie "Titanic" Jamesa Camerona, zmarł w wieku 94 lat. Informacja o śmierci aktora została potwierdzona przez jego rodzinę.

Lew Palter urodził się w 1926 roku w USA. Karierę aktorską rozpoczął w latach 50. XX wieku, występując w różnych produkcjach filmowych i telewizyjnych. W 1997 roku zagrał w jednym z największych hitów kinowych w historii - filmie "Titanic". W obrazie Jamesa Camerona wcielił się w postać Cala Hockleya, bogatego i aroganckiego narzeczonego Rose, głównej bohaterki filmu.

Rola ta przyniosła mu ogromną popularność i uznanie krytyków. Wielu widzów pamięta go właśnie z tej produkcji, choć aktor występował również w innych znanych filmach, takich jak "The Longest Day" czy "The New Interns".

Lew Palter był nie tylko utalentowanym aktorem, ale też człowiekiem o szerokich zainteresowaniach. Interesował się sztuką, literaturą i muzyką, a także polityką. Zawsze angażował się w działalność społeczną i charytatywną.

Śmierć aktora to wielka strata dla świata kina i sztuki. Lew Palter był nie tylko znakomitym aktorem, ale też człowiekiem o wielkiej kulturze i wrażliwości. Jego osoba pozostanie na zawsze w pamięci widzów na całym świecie.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});