10 rad, jak przygotować dom na pierwszy dzień lata. Błyskawiczny ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pierwszy dzień lata wypada 21 czerwca. To dzień, na którym Słońce znajduje się najwyżej na niebie i jest najdłuższy dzień w roku. Zaczyna się wtedy astronomiczne lato, które potrwa aż do 22 września.

Jeśli mieszkasz w bloku i chcesz zyskać dodatkowy pokój, warto zastanowić się nad zaaranżowaniem balkonu lub tarasu. To idealne miejsce na relaks, spotkania z przyjaciółmi i rodziną oraz na uprawę roślin. Możesz wykorzystać różnego rodzaju meble ogrodowe, donice, rolety czy zasłony, aby stworzyć przytulne i funkcjonalne miejsce.

Aranżując balkon lub taras, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze, należy dobierać rośliny odpowiednio do warunków panujących na balkonie - czyli do nasłonecznienia, wilgotności i temperatury. Po drugie, warto zadbać o oświetlenie, które pozwoli na korzystanie z balkonu również wieczorem. Po trzecie, warto zainwestować w wygodne meble, takie jak leżaki, fotele, stoły i krzesła.

Ciekawym sposobem na wyeksponowanie roślin na balkonie lub tarasie jest stworzenie wertykalnego ogrodu. Można to zrobić za pomocą specjalnych donic, które umieszcza się jedna na drugiej, tworząc wieżę z roślinami. Można również wykorzystać specjalne stojaki na kwiaty, które pozwalają na ustawienie roślin na różnych poziomach.

Podsumowując, balkon lub taras to idealne miejsce do relaksu i odpoczynku, zwłaszcza w letnie dni. Warto zadbać o odpowiednie wyposażenie i aranżację, aby stworzyć przytulne i funkcjonalne miejsce, które będzie służyło nam przez wiele lat.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});