Tarcza Wspólnoty: Manchester City - Arsenal. Relacja i wynik na żywo

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wielki powrót Angielskiej Premier League: Manchester City kontra Leicester City

Wielbiciele angielskiej piłki nożnej z całego świata wyczekiwali na ten moment - rozpoczyna się nowy sezon na angielskich boiskach. Tym razem pierwszy mecz sezonu będzie wyjątkowy, ponieważ odbędzie się w sobotę, 7 sierpnia, a spotkają się w nim dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu - Manchester City oraz Leicester City.

Mecz o Tarczę Wspólnoty, jak nazywa się to starcie, to tradycyjne otwarcie sezonu w Anglii. W tym roku będzie to już 99. edycja tego wydarzenia, które odbywa się na Wembley. Mecz o Tarczę Wspólnoty to nie tylko okazja do zobaczenia dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu w akcji, ale także pierwszy sprawdzian przed rozpoczęciem ligowych zmagań.

Manchester City, który w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo Anglii, będzie faworytem tego spotkania. Drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę ma w swoim składzie takie gwiazdy jak Kevin De Bruyne, Raheem Sterling czy Sergio Aguero. Poza tym, do klubu dołączył w tym okienku transferowym Jack Grealish, za którego zapłacono rekordową sumę 100 milionów funtów.

Jednak Leicester City nie zamierza ułatwiać zadania faworytowi. Drużyna prowadzona przez Brendana Rodgersa w poprzednim sezonie zajęła trzecie miejsce w tabeli Premier League i awansowała do Ligi Mistrzów. W drużynie zagrają m.in. Jamie Vardy, Youri Tielemans czy James Maddison.

Mecz o Tarczę Wspólnoty to także okazja do tego, aby zobaczyć, jak drużyny radzą sobie po wakacjach i przygotowaniach do sezonu. Oczywiście, wynik tego meczu nie będzie decydował o mistrzostwie Anglii, ale na pewno będzie to dobry prognostyk przed rozpoczęciem ligowych zmagań.

Niestety, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, mecz o Tarczę Wspólnoty odbędzie się bez udziału publiczności. Jednak kibice będą mogli oglądać to starcie na żywo w telewizji. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:15 czasu polskiego.

Wielbiciele angielskiej piłki nożnej z pewnością czekali na ten moment z niecierpliwością. Mecz o Tarczę Wspólnoty to dla nich nie tylko okazja do zobaczenia najlepszych drużyn w akcji, ale także początek nowego sezonu, który z pewnością przyniesie wiele emocji i niezapomnianych chwil.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});