Altina Schinasi w Google Doodle. To ona stworzyła "kocie oczy"

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Twórcy Google Doodle upamiętniają urodziny Altiny Schinasi

4 sierpnia 2021 roku, Google Doodle upamiętniło rocznicę urodzin Altiny Schinasi, amerykańskiej artystki i projektantki, która zmieniła oblicze sztuki i mody.

Altina Schinasi urodziła się w Egipcie w 1907 roku, ale wkrótce po urodzeniu przeprowadziła się z rodzicami do Nowego Jorku. Była jednym z pięciorga dzieci żydowskich emigrantów z Turcji i Grecji.

Schinasi była utalentowaną artystką, ale jej wpływ na modę i kulturę jest równie znaczący. W 1930 roku zaprojektowała popularne okulary "Harlequin", które stały się symbolem szpanu Hollywood. Jej projekty były również popularne wśród sławnych aktorek z tamtych czasów, takich jak Greta Garbo i Marlene Dietrich.

W czasie swojej kariery Schinasi pracowała również jako scenografka, pisarka i filantropka. Była założycielką Schinasi House, które jest teraz rezydencją artystyczną w Nowym Jorku.

Google Doodle z okazji rocznicy urodzin Altiny Schinasi przedstawia jej twórczość w kolorowych i abstrakcyjnych kształtach i wzorach, które są charakterystyczne dla jej stylu.

Wszyscy, którzy mieli przyjemność poznać Altinę Schinasi, opisują ją jako ambitną, niezależną i twórczą osobę, która miała ogromny wpływ na sztukę i modę. Jej dziedzictwo pozostaje żywe, a jej wpływ ciągle widoczny w dzisiejszych czasach.

Altina Schinasi zmarła w 1999 roku w wieku 92 lat, ale jej wkład w kulturę i sztukę pozostaje niezapomniany. Dzięki Google Doodle jej twórczość została przypomniana i doceniona przez użytkowników internetu na całym świecie.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});