Pięć lat temu zmarła Kora. Rak jajnika, z którym walczyła, nadal ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wspomnienie o Kori Sipowicz – wybitnej polskiej artystce

Pięć lat temu, łącznie z dzisiejszym dniem, minęło już pięć lat od śmierci Kory Sipowicz. Polscy i zagraniczni krytycy sztuki zgodnie uznają ją za jedną z najwybitniejszych artystek swojego pokolenia. Jej prace są eksponowane w galeriach na całym świecie, a każde jej wystawienie przyciąga tłumy miłośników sztuki.

Kora Sipowicz urodziła się w 1965 roku w Warszawie. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom w 1990 roku. Swoją twórczość zaczęła od malarstwa, ale wkrótce przeniosła się na rzeźbę i instalacje. Jej prace charakteryzowały się minimalizmem i prostotą formy, a jednocześnie skłaniały do refleksji nad otaczającym nas światem.

Kora Sipowicz była artystką niezwykle pracowitą i ambitną. Przez całe swoje życie stawiała sobie wysokie cele i nieustannie dążyła do ich realizacji. Jej prace były zawsze bardzo wymagające technicznie i wymagały od niej wiele czasu i pracy. Jednocześnie jednak była osobą bardzo skromną i unikała medialnego zgiełku.

Smutną wiadomość o śmierci Kory Sipowicz przekazał pięć lat temu jej mąż, Kamil Sipowicz. Artystka zmarła w środku lata, po piątej rano, po wielu latach ciężkiej choroby. Jej śmierć była wielką stratą dla polskiej sztuki. Polscy i zagraniczni krytycy sztuki wyrazili swoje głębokie żale i podkreślili, jak wiele dla nich znaczyła twórczość Kory Sipowicz.

Wspomnienie o Kori Sipowicz wciąż żyje w sercach jej miłośników i kolegów z branży. Jej prace wciąż cieszą się ogromnym uznaniem i są źródłem inspiracji dla wielu młodych artystów. Kora Sipowicz odegrała ważną rolę w polskiej sztuce i na zawsze pozostanie jedną z największych postaci polskiego świata artystycznego.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});