Kiedy jest Dzień Ojca? Posłowie chcą zmienić datę święta, aby ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W Polsce Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca. Jednakże, politycy zapowiedzieli, że planują zmienić datę tego święta, tak aby odpowiadała kalendarzowi liturgicznemu. Co to oznacza i jaki jest nowy termin?

Według polityków, obecna data Dnia Ojca nie jest zgodna z kalendarzem liturgicznym, co oznacza, że nie ma ona związku z religijnymi obchodami. Nowy termin, który proponują, to druga niedziela czerwca, co byłoby zgodne z obchodami w innych krajach, takich jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

Zmiana daty Dnia Ojca wywołała mieszane reakcje w społeczeństwie. Niektórzy uważają, że zmiana ta jest niepotrzebna, a tradycyjny termin powinien pozostać. Inni są zdania, że nowy termin jest bardziej odpowiedni i lepiej wpasowuje się w kalendarz liturgiczny.

Bez względu na to, kiedy obchodzimy Dzień Ojca, warto pamiętać o znaczeniu tego święta. To okazja, aby podziękować ojcom za ich miłość, pracę i poświęcenie. Często to właśnie ojcowie są filarami rodzin, którzy zapewniają bezpieczeństwo i stabilność. Dzień Ojca stanowi doskonałą okazję, aby wyrazić naszą wdzięczność i miłość.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});