Dzień Matki w Poznaniu

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dane osobowe w sieci - kto nimi zarządza?

Wiele osób korzysta z różnych serwisów internetowych, ale niewielu zastanawia się, kto jest odpowiedzialny za ich dane osobowe. W przypadku użytkowników serwisu miasta Poznania, administratorem jest Prezydent Miasta, który ma siedzibę przy placu Kolegiackim 17, 61-841 Poznań. Natomiast podmiotem zarządzającym danymi jest...

Jednakże, czy wiesz, co się dzieje z Twoimi danymi po ich przekazaniu przez Ciebie do serwisu? Czy wiesz, kto ma dostęp do Twoich informacji? W dzisiejszych czasach ochrona danych osobowych jest bardzo ważna, a wiele osób jest zaniepokojonych, że ich prywatne informacje mogą wpaść w niepowołane ręce.

Właśnie dlatego, w Polsce działa RODO (Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych), które określa zasady przetwarzania danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Oznacza to, że serwisy internetowe, które gromadzą dane osobowe użytkowników, muszą stosować się do określonych przepisów, takich jak prawo do wglądu, poprawiania i usuwania swoich danych.

Jako użytkownicy serwisów internetowych, powinniśmy również zwracać uwagę na zasady ochrony danych osobowych i przeczytać politykę prywatności, aby wiedzieć, jakie informacje są gromadzone i jak są one wykorzystywane. Warto również korzystać z narzędzi, które pomogą nam w ochronie naszych danych, takich jak programy antywirusowe i oprogramowanie blokujące reklamy.

W dobie rosnącej cyberprzestępczości, ochrona prywatności jest niezwykle istotna. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, kto zarządza naszymi danymi i jakie są zasady ich przetwarzania. Pamiętajmy, że nasze dane są cenne i warto o nie zadbać.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});