Bp Oder: św. Jan Paweł II uczył nas miłości do Jezusa ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dzisiaj, 18 maja 2021 roku, przypada 103. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W rocznicę tej wyjątkowej osoby, czwartkowa Msza św. odprawiona została przy grobie papieża w bazylice św. Piotra w Watykanie. Przewodniczącym Mszy był biskup gliwicki Sławomir Oder, który jest również postulatorem w procesie beatyfikacyjnym papieża.

Jan Paweł II to postać, która pozostawiła niezwykle silny wpływ na Kościół katolicki i cały świat. Jego pontyfikat trwał od 1978 do 2005 roku i był jednym z najdłuższych w historii Kościoła. Papież ten znany był ze swojego oddania dla ludzi, szczególnie dla tych najmniej uprzywilejowanych. Jego nauki dotyczące miłości, pokoju i pojednania cieszą się wciąż ogromnym uznaniem na całym świecie.

Obecność biskupa gliwickiego na Mszy św. w dniu rocznicy urodzin papieża ma szczególne znaczenie ze względu na jego rolę w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Biskup jest postulatorem w tym procesie, co oznacza, że to on dba o to, aby wszystkie materiały dotyczące życia i działalności papieża były dokładnie badane i przetwarzane. Jego zadaniem jest również zbieranie świadectw na temat cudów, które mają być przypisywane interwencji papieża.

Cały proces beatyfikacyjny Jana Pawła II jest bardzo skomplikowany i wymaga wielu dokładnych badań. Jednakże, biskup Oder jest przekonany, że papież ten zasługuje na to, aby zostać ogłoszonym błogosławionym. Dlatego też, jego praca w procesie beatyfikacyjnym ma kluczowe znaczenie dla całego Kościoła katolickiego.

Dzisiejsza Msza św. przy grobie Jana Pawła II była wyjątkową okazją do uczczenia pamięci tego wyjątkowego człowieka. Jego nauczanie i przykład służby dla innych będą zawsze stanowiły inspirację dla ludzi na całym świecie. Niech ta rocznica urodzin papieża przypomni nam o jego życiu i nauczaniu, które nadal pozostają aktualne i ważne w dzisiejszych czasach.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});