Zakaria nie zrobił furory w Premier League. Czeka go powrót do ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Denis Zakaria na wypożyczeniu w Chelsea

Denis Zakaria, szwajcarski piłkarz grający na pozycji defensywnego pomocnika, spędzi sezon 2022/2023 na wypożyczeniu w Chelsea. Zawodnik ten trafił do londyńskiego klubu na zasadzie wypożyczenia z Borussii Mönchengladbach.

Mimo dobrych występów w poprzednim sezonie, w którym zagrał w 32 meczach i zdobył 2 gole, Borussia Mönchengladbach postanowiła wypożyczyć Zakarię do Chelsea. Według doniesień, londyńczycy nie zamierzają skorzystać z opcji definitywnego wykupu piłkarza.

Denis Zakaria urodził się 20 listopada 1996 roku w Genewie. Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w lokalnym klubie Servette FC, skąd w 2015 roku trafił do Young Boys Bern. W 2017 roku przeniósł się do Borussii Mönchengladbach, gdzie szybko stał się podstawowym zawodnikiem drużyny.

Wypożyczenie do Chelsea będzie dla niego kolejnym wyzwaniem w karierze. W londyńskim klubie będzie musiał rywalizować o miejsce w składzie z takimi graczami jak N'Golo Kante, Mateo Kovacic czy Jorginho.

Denis Zakaria jest również reprezentantem Szwajcarii. Dotychczas rozegrał w kadrze 36 meczów i zdobył 3 gole. Wraz z drużyną narodową wystąpił na Mistrzostwach Świata 2018 oraz na Mistrzostwach Europy 2020.

Wypożyczenie piłkarza do Chelsea jest już oficjalne, jednak jego dalsza przyszłość pozostaje niepewna. Czy po sezonie wróci do Borussii Mönchengladbach czy może znajdzie nowy klub? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});