Dzień Mamy

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zwyczaj niedzieli u matki powrócił w XVII-wiecznej Anglii

W XVII wieku w Anglii powrócił zwyczaj niedzieli u matki, który pierwotnie miał miejsce w katedrze w czwartą niedzielę postu. Ta tradycja, która z czasem rozprzestrzeniła się na cały kraj, była sposobem na uczczenie matki i okazaniem jej szacunku.

Niedziela u matki przypada na czwartą niedzielę postu, która jest znana jako Laetare Sunday. W tym dniu wierni odprawiają modlitwy w intencji swoich matek i dziękują im za poświęcenie, miłość i opiekę. Do zwyczaju niedzieli u matki zalicza się również wręczanie kwiatów, prezentów i kartek okolicznościowych.

Tradycja ta zaczęła się w Anglii w XVII wieku, a jej popularność szybko się rozprzestrzeniła na cały kraj. Niedziela u matki stała się ważnym dniem w kalendarzu liturgicznym i społecznym. W czasach, gdy wielu ludzi nie miało możliwości odwiedzenia swoich matek, niedziela u matki była sposobem na wyrażenie miłości i szacunku wobec nich.

Dziś niedziela u matki jest obchodzona w wielu krajach na całym świecie, z różnymi tradycjami i zwyczajami. W Polsce, dzień ten przypada na 26 maja i jest okazją do składania życzeń i wręczania prezentów. To także czas, aby podziękować matkom za ich miłość i poświęcenie.

Zwyczaj niedzieli u matki jest piękną tradycją, która przetrwała wiele wieków i nadal jest obchodzona na całym świecie. To czas, aby wyrazić swoją wdzięczność i szacunek wobec matek, które codziennie ofiarowują nam swoją miłość i troskę.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});