Barbara Borys-Damięcka nie żyje. Senatorka i reżyserka miała 85 lat

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Barbara Borys-Damięcka, znana reżyserka teatralna i telewizyjna, zmarła w wieku 66 lat. W ciągu swojej kariery pracowała na prestiżowych scenach teatralnych w Polsce, takich jak Teatr Współczesny w Warszawie i Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie.

Borys-Damięcka zaczynała swoją karierę w latach 80. jako aktorka, ale szybko zaczęła zajmować się reżyserią. W latach 90. zaczęła pracować dla telewizji, a w 2007 roku została wybrana do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Jako reżyserka, Borys-Damięcka znana była ze swojego eksperymentalnego podejścia do sztuki. W swoich spektaklach często łączyła różne gatunki, takie jak teatr, taniec i muzykę. Jej prace były często porównywane do dzieł takich twórców jak Jerzy Grotowski i Tadeusz Kantor.

W Senacie Borys-Damięcka zajmowała się głównie kwestiami związanymi z kulturą i edukacją. Była członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Śmierć Borys-Damięckiej została przyjęta z żalem przez wiele osób z polskiego świata kultury i polityki. Na Twitterze pojawiły się liczne wpisy, w których ludzie wyrażali swoje kondolencje i wspominali artystkę.

Barbara Borys-Damięcka była jedną z najbardziej cenionych i wpływowych reżyserów teatralnych i telewizyjnych w Polsce. Jej talent i pasja zostaną zapamiętane na zawsze.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});