Jastrzębski Węgiel w finale Ligi Mistrzów! Zobaczcie zdjęcia ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla awansowali do finału Ligi Mistrzów!

Wczoraj (05.04.) we własnej, szczelnie wypełnionej kibicami hali jastrzębianie zmierzyli się z rosyjskim zespołem Zenit Kazań. W trudnym, pięciosetowym meczu polska drużyna pokonała rywala 3:2 i zapewniła sobie awans do finału Ligi Mistrzów.

To historyczne osiągnięcie dla klubu Jastrzębskiego Węgla, który po raz pierwszy w swojej historii zagra w finale tych prestiżowych rozgrywek. Siatkarze z Jastrzębia-Zdroju już teraz są pewni, że sezon 2018/2019 na pewno zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej udanych w historii klubu.

W meczu z Zenitem Kazań szczególnie wyróżniał się Bartosz Bednorz, który zdobył aż 28 punktów. To on był jednym z głównych architektów zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla. Drużyna z Polski pokazała, że jest w świetnej formie i nie boi się rywali z zagranicy.

Teraz przed siatkarzami Jastrzębskiego Węgla stoi najważniejsze wyzwanie - finał Ligi Mistrzów. Ich przeciwnikiem będzie rosyjska drużyna z Petersburga, Zenit St. Petersburg. To będzie bardzo trudny mecz, ale polska drużyna jest gotowa na walkę o zwycięstwo.

Jest to także ważne osiągnięcie dla polskiej siatkówki, która ciągle rozwija się i zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Polska liga siatkarska uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie, a sukcesy polskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach tylko to potwierdzają.

Teraz czekamy z niecierpliwością na finał Ligi Mistrzów, który odbędzie się 12 maja. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla mają szansę na zdobycie tytułu mistrza Europy. Wszyscy kibice trzymają kciuki za naszą drużynę i wierzą w ich zwycięstwo.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});