Skoki narciarskie. PŚ w Planicy: Słowenia liderem na półmetku ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Reprezentacja Słowenii na czele po pierwszej serii konkursu drużynowego w Planicy

W sobotnie popołudnie na skoczni Letalnica w Planicy odbył się konkurs drużynowy Pucharu Świata w lotach narciarskich. Po pierwszej serii na prowadzeniu znajduje się reprezentacja Słowenii.

Słoweńcy zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając łącznie 446,9 punktów. Najlepszy skok w drużynie zanotował Peter Prevc, który uzyskał odległość 238 metrów i otrzymał notę 179,8 punktu. Kolejnymi zawodnikami w drużynie są: Anže Lanišek (219,5 punktu), Timi Zajc (218,9 punktu) oraz Domen Prevc (195,7 punktu).

Na drugim miejscu po pierwszej serii znajduje się reprezentacja Austrii, która ma na swoim koncie 431,2 punktów. Trzecie miejsce zajmuje drużyna Polski, która zdobyła 422,4 punktów.

Warto zaznaczyć, że Polacy także zaprezentowali się bardzo dobrze. Najlepszy skok w drużynie zanotował Kamil Stoch, który uzyskał odległość 240,5 metra i otrzymał notę 175,6 punktu. Kolejnymi zawodnikami w drużynie są: Dawid Kubacki (221,8 punktu), Piotr Żyła (206,9 punktu) oraz Andrzej Stękała (197,1 punktu).

W drugiej serii konkursowej drużyny będą miały okazję poprawić swoje wyniki. Słoweńcy będą musieli utrzymać swoją przewagę nad rywalami, a Polacy będą walczyć o awans na podium.

Konkurs drużynowy Pucharu Świata w lotach narciarskich w Planicy cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców i jest jednym z najważniejszych wydarzeń w sezonie zimowym. Z niecierpliwością czekamy na wyniki drugiej serii i gratulujemy dotychczasowym zwycięzcom!

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});