Samochody Google Maps fotografują Polskę! Wiemy, które miasta ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Samochody Google ponownie pojawiły się na polskich ulicach, aby zrobić zdjęcia dla najnowszej aktualizacji popularnej funkcji Street View. Według informacji przekazanych przez przedstawicieli firmy, pojazdy rozpoczęły swoją pracę już w marcu i będą działać do listopada 2023 roku.

Funkcja Street View firmy Google to potężne narzędzie, które umożliwia użytkownikom przeglądanie zdjęć ulic i miejsc na całym świecie. Dzięki niemu możemy zobaczyć, jak wygląda okolica, którą chcemy odwiedzić, a także zaplanować naszą trasę.

Samochody Google, które jeżdżą po Polsce, wyposażone są w specjalne kamery, które robią zdjęcia w 360 stopniach. Dzięki temu użytkownicy mogą obejrzeć każdy kąt ulicy i zobaczyć każdy detal.

Jednym z celów aktualizacji Street View jest uaktualnienie zdjęć i dodanie nowych miejsc do bazy danych. W ten sposób użytkownicy będą mieli dostęp do świeższych i bardziej dokładnych informacji o ulicach i miejscach, które chcą odwiedzić.

Jednak nie wszyscy mieszkańcy Polski są zadowoleni z faktu, że samochody Google krążą po ich ulicach. Niektórzy uważają, że jest to naruszenie prywatności, ponieważ zdjęcia pokazują nie tylko budynki, ale także osoby i ich prywatne samochody.

W odpowiedzi na te obawy, przedstawiciele Google zapewniają, że wszystkie zdjęcia są przetwarzane w taki sposób, aby zapewnić prywatność mieszkańcom. Na przykład twarze osób i numery rejestracyjne samochodów są zamazane, aby nie można było ich rozpoznać.

Samochody Google są jednym z wielu narzędzi, które pomagają nam odkrywać świat. Jednakże, jak zawsze, ważne jest, aby pamiętać o poszanowaniu prywatności i przestrzeganiu zasad etyki dziennikarskiej podczas korzystania z tych narzędzi.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});