Wybory w USA: Joe Biden ogłosił, że będzie ubiegał się o reelekcję

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sztab Joe Bidena wskazuje, z kim toczyć będzie się wyścig o fotel prezydenta

Sztab Joe Bidena, kandydata Partii Demokratycznej na prezydenta USA, dał jasno do zrozumienia, z kim toczyć będzie się walka o fotel prezydenta w nadchodzących wyborach. W czasie wystąpienia na konwencji Demokratów, sztab Bidena zasygnalizował, że jego głównymi rywalami będą obecny prezydent Donald Trump oraz wiceprezydent Mike Pence.

Podczas swojego przemówienia, Biden stwierdził, że wybory w 2020 roku są najważniejsze w historii USA i wyborcy muszą dokonać wyboru między "ciemnością a światłem". Biden również wyraził swoją determinację, aby pokonać obecnego prezydenta i przywrócić normalność do rządu.

Wiceprezydent Mike Pence, który jest uważany za jednego z najbardziej lojalnych członków administracji Trumpa, również został wymieniony jako rywal Bidena. Pence jest znany ze swojego konserwatywnego podejścia do polityki i poparcia dla polityk rządu Trumpa.

Obecny prezydent Donald Trump już wcześniej ogłosił swoją kandydaturę na drugą kadencję i odniósł się do krytyki ze strony Bidena podczas swojego wiecu wyborczego w Ohio. Trump stwierdził, że Biden jest "najbardziej lewicowym kandydatem w historii USA" i oskarżył go o "niszczenie amerykańskiego snu".

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada 2020 roku, a obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawia, że w tym roku będą one wyjątkowe. Jednakże, niezależnie od okoliczności, wybory te będą miały ogromny wpływ na przyszłość kraju i świata.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});