19 kwietnia 1868 roku w Korniaktowie koło Łańcuta przyszedł na świat Stanisław Biały - polski działacz ludowy i poseł do austro-węgierskiej Rady.
Absolwent rzeszowskiego gimnazjum, Biały już w młodości zaangażował się w działalność polityczną i społeczną. Był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz współtwórcą Związku Strzeleckiego w Rzeszowie.
Jego aktywność polityczna przysporzyła mu wielu zwolenników, ale także wrogów. W 1906 roku został aresztowany za organizowanie manifestacji i spędził w więzieniu kilka miesięcy.
Jako poseł do Rady Biały walczył o prawa chłopów i robotników. Był jednym z najbardziej znanych i wpływowych działaczy ludowych w Galicji.
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, Biały działał w Polskim Stronnictwie Ludowym "Piast". Zmarł w 1929 roku, pozostawiając po sobie bogaty dorobek ideowy i polityczny.
Stanisław Biały był postacią niezwykle ważną dla historii polskiego ruchu ludowego i walki o prawa chłopów i robotników. Jego dziedzictwo nadal jest obecne w polskiej polityce i społeczeństwie.