Liga Europy: Feyenoord Rotterdam - AS Roma. Relacja i wynik na ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Feyenoord Rotterdam, drużyna Sebastiana Szymańskiego, stanie do rywalizacji z AS Romą, z którą związany jest polski piłkarz Nicola Zalewski. Mecz odbędzie się w czwartek, w ramach pierwszego spotkania 1/4 finału Ligi Europy.

Szymański, który dołączył do Feyenoordu latem 2020 roku, szybko stał się kluczowym graczem drużyny. Jego umiejętności na skrzydle i zdolność do szybkiego rozgrywania piłki przyczyniły się do sukcesów drużyny w tym sezonie.

Jednakże, AS Roma, która zajmuje piąte miejsce w tabeli Serie A, będzie trudnym przeciwnikiem dla Feyenoordu. W składzie rzymskiego zespołu znaleźli się m.in. Edin Dżeko i Pedro, którzy mają bogate doświadczenie w grze na światowym poziomie.

Jednym z kluczowych elementów tego meczu będzie rywalizacja dwóch polskich piłkarzy - Szymańskiego i Zalewskiego. Zalewski, który dołączył do AS Romy w styczniu 2021 roku i od razu zaczął grać w pierwszym składzie, będzie chciał udowodnić swoją wartość w starciu z rodakiem.

Mecz odbędzie się na stadionie De Kuip w Rotterdamie o godzinie 21:00 czasu lokalnego. Będzie to pierwsze spotkanie między tymi dwoma drużynami. Zwycięzca tej rywalizacji awansuje do półfinału Ligi Europy.

Feyenoord Rotterdam jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Holandii, zdobywając m.in. 15 tytułów mistrza kraju oraz Puchar UEFA w 1974 roku. AS Roma natomiast jest jednym z najbardziej popularnych klubów we Włoszech, zdobywając m.in. trzykrotnie mistrzostwo kraju oraz Puchar Włoch w 2018 roku.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});