Trzeci żółw jaszczurowaty znaleziony w Polsce. Co się stanie z ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Żółwia jaszczurowatego znalazł w rowie mieszkaniec gminy Chynów w powiecie grójeckim na Mazowszu. Mężczyzna natychmiast wezwał na pomoc wolontariuszy z fundacji Epicrates, specjalizującej się w ochronie zwierząt.

Żółw jaszczurowaty, zwany także żółwiem stepowym, to gatunek chroniony w Polsce. Charakteryzuje się on dużymi rozmiarami – dorosłe osobniki osiągają długość nawet 50 cm. Żółwie jaszczurowate zamieszkują głównie tereny stepowe i lasostepy, jednak zdarza się, że trafiają na obszary rolnicze i miejskie.

Mieszkaniec gminy Chynów był zaniepokojony, że znaleziony przez niego żółw nie będzie w stanie przetrwać w rowie, dlatego natychmiast wezwał na pomoc wolontariuszy z fundacji Epicrates. Dzięki ich szybkiej reakcji, żółw został uratowany i przetransportowany do specjalistycznej placówki, gdzie będzie mógł przebywać pod fachową opieką.

Fundacja Epicrates działa na rzecz ochrony i ratowania zagrożonych gatunków zwierząt, w tym również żółwi jaszczurowatych. Wolontariusze fundacji przeprowadzają akcje ratunkowe i edukacyjne, a także prowadzą działania na rzecz ochrony siedlisk tych zwierząt.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańca gminy Chynów oraz szybkiej reakcji wolontariuszy z fundacji Epicrates, udało się uratować życie żółwiowi jaszczurowatemu. To kolejny przykład na to, że ochrona zwierząt jest zadaniem nie tylko specjalistów, ale również zwykłych ludzi, którzy mogą pomóc w ratowaniu zagrożonych gatunków.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});