Steam Deck - jak wymienić dysk SSD? [PORADNIK]

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Steam Deck to jedna z najnowszych konsol, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród graczy. Jej zaletą jest między innymi możliwość łatwej wymiany dysku. W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak to zrobić oraz jak zainstalować SteamOS.

Wymiana dysku w konsoli Steam Deck jest na prawdę prosta. Wymaga jedynie odrobiny cierpliwości i umiejętności. Przede wszystkim należy pamiętać, że wymiana dysku skutkuje utratą gwarancji, więc warto to przemyśleć przed podjęciem decyzji.

Krok 1: Wyłącz Steam Deck

Przed przystąpieniem do wymiany dysku należy wyłączyć konsolę oraz odłączyć ją od zasilania. Następnie należy przygotować sobie odpowiednie narzędzia.

Krok 2: Otwórz obudowę

Aby otworzyć obudowę, należy delikatnie odkleić etykietę z logotypem Valve na dolnej części konsoli. Pod nią znajdują się dwa śruby, które należy odkręcić. Następnie należy delikatnie odpiąć klapkę, która chroni dysk.

Krok 3: Wymień dysk

Po otwarciu obudowy, należy odłączyć kabel SATA, który łączy dysk z płytą główną. Następnie należy delikatnie wyciągnąć dysk ze slotu i zamienić go na nowy. Warto pamiętać, że konsola Steam Deck obsługuje dyski M.2 NVMe z interfejsem PCIe Gen 3 x4.

Krok 4: Zainstaluj SteamOS

Po wymianie dysku, należy zainstalować system operacyjny SteamOS. Aby to zrobić, należy pobrać plik z oficjalnej strony Valve i zapisać go na pendrive. Następnie podłączamy pendrive do konsoli i uruchamiamy ją, naciskając jednocześnie przycisk z logo Valve oraz przycisk zasilania.

Po włączeniu konsoli, należy wybrać opcję "Install SteamOS". Następnie należy wybrać dysk, na którym chcemy zainstalować system i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Po zainstalowaniu systemu, należy zalogować się na swoje konto Steam i cieszyć się graniem na nowym dysku.

Podsumowanie

Wymiana dysku w konsoli Steam Deck jest naprawdę prosta, ale wymaga od nas cierpliwości i umiejętności. Warto pamiętać, że wymiana dysku skutkuje utratą gwarancji, więc warto to przemyśleć przed podjęciem decyzji. Jednakże, po wymianie dysku i zainstalowaniu systemu, będziemy mogli cieszyć się graniem na nowym dysku i zwiększyć pojemność naszej konsoli.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});