Ks. prof. Bortkiewicz: świat nie wierzy w Zwiastowanie - PCH24.pl

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Współczesny świat charakteryzuje się coraz większym oddaleniem od wartości sacrum i duchowości. Wraz z postępem technologicznym i materialistycznym podejściem do życia, ludzie coraz częściej tracą kontakt z Bogiem i duchowością.

Pan Bóg przestaje być dla wielu ludzi Bogiem Żywym i Osobowym. Zamiast tego, staje się zamierzchłą ideą przeszłości, która nie ma już znaczenia w dzisiejszym świecie. Coraz więcej osób skupia się na materialnych wartościach, takich jak pieniądze, kariera, czy konsumpcja, a duchowość jest traktowana jako coś niepotrzebnego i nierealnego.

Jednym z głównych problemów współczesnego świata jest brak szacunku dla sacrum. Wiele osób nie szanuje wartości religijnych, a nawet ich obraża i ośmiesza. Tymczasem sacrum jest niezwykle ważne dla wielu ludzi, stanowi źródło siły i nadziei, a także pomaga w przezwyciężaniu trudności życiowych.

Warto jednak pamiętać, że duchowość i sacrum nie muszą być związane z religią. Istnieją różne drogi duchowe, które pozwalają na odkrycie własnej duchowości i związku z czymś większym niż my sami. To właśnie ta duchowość może pomóc nam w odnalezieniu sensu życia i przezwyciężaniu trudności.

Współczesny świat może być trudnym miejscem do życia, ale warto pamiętać, że sacrum jest nadal obecne w naszym życiu. Warto szanować duchowość i szukać kontaktu z Bogiem, niezależnie od naszych przekonań religijnych. To właśnie ta duchowość może pomóc nam w odnalezieniu spokoju i harmonii w naszym życiu.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});