CBOS: Andrzej Duda, Mariusz Błaszczak i Mateusz Morawiecki z ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Prezydent Andrzej Duda, szef MON Mariusz Błaszczak i premier Mateusz Morawiecki są liderami rankingu zaufania Polaków w marcu, wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Według badania, aż 56 procent respondentów ufa prezydentowi Dudzie, co oznacza wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu z lutym. Natomiast 46 procent badanych wyraziło zaufanie dla szefa MON Mariusza Błaszczaka, co stanowi wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim miesiącem. Premier Mateusz Morawiecki zyskał zaufanie 42 procent respondentów, co oznacza spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z lutym.

Warto podkreślić, że w badaniu uwzględniono również inne osoby z życia publicznego. W rankingu zaufania znaleźli się m.in. liderzy opozycji - Rafał Trzaskowski i Donald Tusk, a także minister zdrowia Adam Niedzielski.

Sondaż pokazuje, że Polacy wciąż mają zaufanie do polityków, którzy zajmują kluczowe stanowiska w kraju. Mimo pandemii i trudnego roku, w którym wiele osób doświadczyło trudności finansowych i zdrowotnych, liderzy rankingu zaufania wciąż cieszą się dużym poparciem społecznym.

Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i szef MON Mariusz Błaszczak oraz premier Mateusz Morawiecki podejmują liczne działania na rzecz dobra kraju i jego mieszkańców. Ich praca przyczynia się do poprawy warunków życia Polaków, a zyskiwane zaufanie potwierdza, że ich działania są słuszne i wartościowe.

W czasach kryzysu, jakim jest pandemia, ważne jest, aby w kraju rządzili ludzie godni zaufania, którzy podejmują skuteczne działania dla dobra społeczeństwa. Polacy wybierają takich liderów, którzy potrafią sprostać wyzwaniom i zapewniają im poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});