Rekordowa waloryzacja emerytur. Otrzymały ją już miliony osób

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Według informacji podanej we wtorek przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ponad 7 milionów emerytów i rencistów otrzymało już zwaloryzowane świadczenie emerytalne. Warto zaznaczyć, że w tym roku wysokość świadczenia została podwyższona o 3,24%.

Jak wynika z danych Ministerstwa, w pierwszej transzy w styczniu br. na konta emerytów i rencistów wpłynęło około 5,5 mld zł. Kolejne transze, które będą przekazywane do końca marca, to kwota ponad 2 mld zł.

Zwaloryzowanie świadczeń emerytalnych jest corocznym procesem, który ma na celu dostosowanie wysokości emerytur i rent do wzrostu cen towarów i usług. W tym roku podwyżka wyniosła 3,24%, a jej wysokość wynika z przyjętego wskaźnika inflacji.

Warto zaznaczyć, że świadczenia emerytalne są bardzo ważne dla osób, które przeszły na emeryturę lub rentę. Dzięki nim mogą utrzymać się i pokryć swoje codzienne potrzeby. Dlatego zwaloryzowanie świadczeń jest tak istotne dla emerytów i rencistów.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapewnia, że proces przekazywania kolejnych transz świadczeń emerytalnych będzie realizowany bez żadnych przeszkód. Emeryci i renciści będą mogli liczyć na regularne wpłaty na swoje konta bankowe.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});