Zmarł Warszosław Kmita. Znany m.in. widzom bydgoskiego teatru

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

O śmierci wybitnego klasyka, wykładowcy i animatora kultury, Andrzeja Kmity, poinformowało Studium Animatorów Kultury w Kaliszu na swoim profilu na Facebooku. Niestety, nagła i krótka choroba odebrała nam tego znakomitego człowieka.

Andrzej Kmity był znanym i cenionym na całym świecie krytykiem literackim, eseistą, tłumaczem i wykładowcą. W swojej pracy zajmował się głównie literaturą rosyjską i francuską, a jego publikacje były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Był autorem takich książek, jak "Poezja Osipa Mandelsztama", "Eseje o literaturze rosyjskiej XX wieku" czy "Eseje o literaturze francuskiej".

Andrzej Kmity był również aktywnym animatorem kultury. Współpracował z wieloma instytucjami kulturalnymi, organizował spotkania i warsztaty dla młodych ludzi oraz popularyzował literaturę i sztukę. Był członkiem Polskiego PEN Clubu oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Śmierć Andrzeja Kmity to ogromna strata dla polskiej kultury i nauki. Jego wykłady i publikacje miały ogromny wpływ na rozwój polskiej literatury i kultury. Był człowiekiem niezwykle erudycyjnym, oddanym swojej pracy i pełnym pasji do literatury.

Dzisiaj żegnamy Andrzeja Kmity z ogromnym smutkiem, ale też z ogromną wdzięcznością za to, co dla naszego kraju zrobił. Jego praca i dorobek pozostaną na zawsze w naszej pamięci i będą inspiracją dla przyszłych pokoleń.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});