Czesi z planem na Polskę. "Wierzę, że będziemy ich nękać"

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W piątek 8 października reprezentacja Polski zagra z Czechami w ramach eliminacji do Euro 2024. Spotkanie odbędzie się na stadionie Letná w Pradze. Bez wątpienia będzie to jedno z najważniejszych meczów dla obu drużyn, które walczą o awans do turnieju kontynentalnego.

Polacy po pięciu meczach eliminacyjnych zajmują drugie miejsce w grupie, tracąc tylko punkt do lidera - Anglii. Ostatnie spotkanie z San Marino Polacy wygrali pewnie 7:1, co pozwoliło zanotować drugie zwycięstwo z rzędu w tych eliminacjach. Teraz czekają na nich jednak o wiele trudniejsze wyzwania. Pierwsze z nich to właśnie mecz z Czechami.

Reprezentacja Czech w eliminacjach prezentuje się bardzo dobrze. Po pięciu meczach zajmuje trzecie miejsce w grupie, z dorobkiem dziesięciu punktów. Do Polski traci tylko jedno "oczko". W ostatnim meczu Czechy pokonały Estonię 4:2.

Ostatni raz Polacy i Czesi grali ze sobą w eliminacjach do Euro 2012. Wówczas obie drużyny zanotowały po jednym zwycięstwie. W Pradze wygrali Polacy 2:0, natomiast w Warszawie lepsi okazali się Czesi, którzy zwyciężyli 2:1.

W piątkowym meczu obie drużyny będą chciały zdobyć trzy punkty, co pozwoliłoby im zbliżyć się do awansu do Euro 2024. Będzie to na pewno niezwykle emocjonujące spotkanie, a kibice będą mieli okazję zobaczyć na boisku wiele gwiazd, takich jak Robert Lewandowski czy Tomáš Souček.

Mecz Polska - Czechy odbędzie się 8 października o godzinie 20:45 na stadionie Letná w Pradze. Będzie to bez wątpienia jeden z najważniejszych meczów w eliminacjach do Euro 2024. Będziemy trzymać kciuki za polską reprezentację i liczyć na zwycięstwo!

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});