Mario Molina w Google Doodle. Kim był?

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W Google Doodle pojawiła się nowa ilustracja logo przeglądarki. Tym razem uczczono pamięć Mario Molina w 80. rocznicę jego urodzin.

Mario Molina to meksykańsko-amerykański chemik, który w 1995 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za swoje badania nad degradacją ozonu. W swojej pracy Molina skupiał się na badaniach związków chemicznych, które wpływają na zanieczyszczenie powietrza.

Google Doodle jest specjalnym logo, które pojawia się na stronie głównej wyszukiwarki Google, aby upamiętnić ważne wydarzenia, osoby lub rocznice. Ilustracja logo, która pojawiła się dzisiaj, przedstawia Molinę na tle zielonej ziemi i niebieskiego nieba, symbolizującego jego badania nad środowiskiem naturalnym.

W ten sposób Google chce podkreślić znaczenie badań naukowych i zachęcać do poszukiwania nowych rozwiązań w dziedzinie ochrony środowiska i walki z zanieczyszczeniem powietrza. Warto pamiętać o takich wybitnych naukowcach, którzy swoją pracą przyczyniają się do poprawy jakości życia na naszej planecie.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});