Zobacz, co Białorusinka zrobiła po przegranym finale

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jelena Rybakina pokonała Arynę Sabalenkę i po raz pierwszy w karierze zwyciężyła w turnieju Indian Wells

W miniony weekend odbył się turniej Indian Wells, w którym wzięło udział wiele wybitnych tenisistek. W finale spotkały się Jelena Rybakina oraz Aryna Sabalenka. Po zaciętym meczu, zwycięstwo odniosła młodsza z zawodniczek, która tym samym po raz pierwszy w karierze triumfowała w kalifornijskim turnieju.

Mecz trwał ponad dwie godziny i zakończył się wynikiem 6:4, 4:6, 6:2 dla Rybakiny. W pierwszym secie to Sabalenka była lepsza, ale w drugim to Rybakina zdołała odwrócić losy spotkania. W trzecim secie młodsza z zawodniczek kontrolowała przebieg gry i zasłużenie zwyciężyła.

Pomimo porażki, Sabalenka pozostawała w dobrym nastroju. Białorusinka uznała, że to był bardzo dobry mecz i gratulowała swojej rywalce. W trakcie całego turnieju Sabalenka prezentowała się bardzo dobrze, co pozwala jej zachować optymizm przed kolejnymi startami na kortach.

Natomiast dla Rybakiny ten wynik to ogromny sukces. 23-latka z Kazachstanu pokonała kilka znakomitych zawodniczek, w tym m.in. Naomi Osakę czy Karolinę Muchovą. Zwycięstwo w Indian Wells jest dla niej dużym wyróżnieniem i z pewnością zmotywuje ją do dalszej pracy i rozwoju swojej kariery.

Turniej Indian Wells przyciągnął uwagę fanów tenisa na całym świecie i dostarczył wiele emocji. Jelena Rybakina udowodniła, że jest zawodniczką na miarę wielkich turniejów, a Aryna Sabalenka pokazała, że pomimo porażki zawsze zachowuje pozytywny nastrój i wiarę w swoje umiejętności. Gratulujemy Rybakinie i życzymy Sabalenka powodzenia w kolejnych startach!

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});