Gdzie i o której oglądać losowanie Ligi Mistrzów? Jakie drużyny ...

Grzegorz
Grzegorz

Liga Mistrzów to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie piłki nożnej. Już wkrótce poznamy zestaw par ćwierćfinałów i półfinałów tegorocznej edycji LM. Wśród drużyn, które wciąż walczą o tytuł mistrza Europy, jest także SSC Napoli, włoski klub, w barwach którego gra trójka polskich piłkarzy.

Napoli to drużyna, która w ostatnich latach zyskała sympatię kibiców na całym świecie dzięki swojej ofensywnej grze i nieprzewidywalnym zagrywkom. W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Napoli zajęło drugie miejsce w grupie za Paris Saint-Germain, ale przed Liverpool FC i Red Bull Salzburg.

Teraz przed włoską drużyną stoi trudne zadanie – musi zmierzyć się z jednym z najlepszych zespołów Europy. Wśród potencjalnych rywali Napoli są między innymi FC Barcelona, Bayern Monachium, Manchester City, Real Madryt czy Paris Saint-Germain.

Największe nadzieje kibiców Napoli wiążą się z dwoma polskimi piłkarzami, którzy grają w tym klubie – Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem. Oboje to zawodnicy o ogromnym potencjale, którzy już wielokrotnie udowodnili swoją wartość na boisku.

Piotr Zieliński to pomocnik, który od kilku sezonów jest nieodłącznym elementem drużyny Napoli. To zawodnik o ogromnym talentcie i wizjoner, który potrafi znakomicie rozgrywać piłkę i kreować akcje ofensywne. W tym sezonie w Lidze Mistrzów Zieliński zagrał w pięciu meczach i strzelił jednego gola.

Arkadiusz Milik to napastnik, który w tym sezonie rozegrał w Lidze Mistrzów siedem meczów i strzelił trzy bramki. To zawodnik o ogromnym instynkcie strzeleckim i nieprzewidywalnych zagrywkach. Milik jest jednym z najważniejszych graczy Napoli i jego forma będzie kluczowa dla wyniku meczów w ćwierćfinale i półfinale.

Nie wiadomo jeszcze, na kogo trafi Napoli w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów. Jedno jest pewne – kibice włoskiego klubu liczą na dobre wyniki polskich zawodników i awans do dalszych etapów rozgrywek.

Komentarze: