Astronomia częstochowska w roku kopernikańskim

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Częstochowskie planetarium to miejsce, w którym można odkrywać tajemnice kosmosu. Jeśli masz ochotę poznać go bliżej, to teraz jest na to odpowiednia okazja. Marek Nowak, dyrektor placówki, zachęca do odwiedzin i zaprasza na próbę.

Co to oznacza? Otóż każdy, kto jest zainteresowany astronomią, może przyjść do planetarium i przekonać się, czy ta dziedzina nauki może stać się jego pasją. Nie trzeba od razu decydować się na kurs, czyli regularne uczestnictwo w zajęciach. Wystarczy przyjść, posłuchać prelekcji, obejrzeć film na tle kosmicznym i zobaczyć, jak wygląda nocne niebo.

To nie tylko ciekawa rozrywka, ale również nauka. W planetarium można dowiedzieć się, jakie są różnice między planetami, jakie są ciekawostki na temat Słońca, jakie zjawiska zachodzą na niebie i wiele innych. Wszystko to w przystępnej formie, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Częstochowskie planetarium działa już od ponad 50 lat i przez ten czas stało się miejscem, w którym zbierają się miłośnicy astronomii z całego regionu. To nie tylko miejsce, w którym odbywają się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale również centrum, w którym organizowane są różnego rodzaju wydarzenia i spotkania związane z astronomią.

Jeśli więc masz ochotę poznać tajemnice kosmosu, a może nawet rozpocząć swoją przygodę z astronomią, to warto odwiedzić częstochowskie planetarium. Możesz przyjść „na próbę” i przekonać się, czy to jest dziedzina, która Cię interesuje. Kto wie, może już niedługo będziesz uczestniczyć w regularnych zajęciach i poznawać tajemnice kosmosu wraz z innymi miłośnikami astronomii.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});