Credit Suisse na krawędzi. Kurs się załamał, obroty wstrzymywane

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W ostatnich dniach na rynku finansowym pojawiła się informacja, która mocno wpłynęła na sytuację Credit Suisse. Otóż bank nie może już liczyć na wsparcie ze strony Saudi National Bank, co z kolei wywołało duże zaniepokojenie wśród inwestorów. W środę kurs akcji szwajcarskiego banku załamał się, a obroty zostały już mocno ograniczone.

Warto zaznaczyć, że Saudi National Bank to jedna z największych instytucji finansowych w Arabii Saudyjskiej, a tym samym ma ogromny wpływ na rynek finansowy na Bliskim Wschodzie. Dlatego też informacja o zerwaniu współpracy z Credit Suisse jest o tyle znacząca, że może mieć daleko idące konsekwencje.

Przede wszystkim należy zauważyć, że w ostatnich latach Credit Suisse starał się nawiązać bliską współpracę z instytucjami finansowymi z Bliskiego Wschodu. Miało to na celu zwiększenie zasięgu działalności banku oraz pozyskanie nowych klientów. Niestety, zerwanie współpracy z jednym z najważniejszych partnerów jest dla Credit Suisse bardzo dużym ciosem.

Jak wynika z informacji podanych przez media, Saudi National Bank zdecydował się na zerwanie współpracy z Credit Suisse na skutek niezadowalających wyników finansowych banku oraz kłopotów związanych z zarządzaniem ryzykiem. Nie jest to jednak jedyny problem, z którym boryka się szwajcarski bank.

W ostatnich miesiącach Credit Suisse znajduje się w centrum uwagi ze względu na skandale finansowe oraz problemy związane z zarządzaniem ryzykiem. Warto przypomnieć, że bank był jednym z głównych uczestników afery związanej z funduszem Archegos Capital Management. Ponadto, Credit Suisse musiał zmierzyć się z problemami związanymi z funduszem Greensill Capital.

Wszystkie te problemy sprawiły, że na rynku pojawiły się wątpliwości co do stabilności i wiarygodności Credit Suisse. Zerwanie współpracy z Saudi National Bank tylko pogłębia te wątpliwości i może mieć negatywny wpływ na sytuację banku w przyszłości.

Podsumowując, informacja o zerwaniu współpracy z jednym z najważniejszych partnerów na Bliskim Wschodzie jest dla Credit Suisse bardzo dużym ciosem. Bank boryka się już z szeregiem problemów związanych z zarządzaniem ryzykiem oraz skandalami finansowymi. Zerwanie współpracy z Saudi National Bank tylko pogłębia te problemy i może mieć negatywny wpływ na sytuację banku w przyszłości.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});