Ben Lederman – „cudowny chłopak” z wieloletnią przygodą w FC ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ben Lederman – 16-letni piłkarz w kadrze narodowej

Ben Lederman to jeden z najmłodszych piłkarzy, którzy zostali powołani do kadry narodowej przez Fernando Santosa. Młody piłkarz w przeszłości szkolił się w Barcelonie, co na pewno wpłynęło na jego umiejętności i rozwój sportowy.

Ben urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale od szóstego roku życia mieszkał z rodziną w Hiszpanii. To właśnie tam zainteresował się piłką nożną i zaczął swoją sportową karierę. W wieku 11 lat został zauważony przez skautów Barcelony i rozpoczął treningi w akademii klubu.

Szkolenie w Barcelonie pozwoliło Benowi na rozwój umiejętności technicznych, szybkość i precyzję. Po kilku latach treningów w akademii został włączony do drużyny juniorów FC Barcelona. W barwach klubu występował w różnych turniejach i odnosił wiele zwycięstw.

Po powrocie do Stanów Zjednoczonych, Ben kontynuował swoją piłkarską karierę w akademii FC Dallas. Wkrótce zainteresował skautów amerykańskiej kadry narodowej, którzy zdecydowali się powołać go do swojego zespołu. Ben w wieku 16 lat stał się jednym z najmłodszych piłkarzy w historii amerykańskiej kadry narodowej.

W swoim debiucie w barwach reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Ben zaprezentował się bardzo dobrze. W meczu towarzyskim przeciwko Włochom, młody piłkarz zagrał przez całe 90 minut i pokazał swoje umiejętności techniczne oraz świetnie radził sobie w grze z piłką.

Ben Lederman to bez wątpienia jedna z największych nadziei amerykańskiej piłki nożnej. Jego umiejętności i talent z pewnością jeszcze wiele razy zostaną docenione przez trenerów i kibiców.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});