Burza wokół okładki "NIE". Poczta i Orlen reagują

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Poczta Polska i Orlen wycofują tygodnik "NIE" z placówek

Poczta Polska oraz Orlen podjęły decyzję o wycofaniu tygodnika "NIE" ze swoich placówek. Potwierdziła to Poczta Polska na prośbę money.pl. Powodem jest kontrowersyjna okładka, na której znalazł się wizerunek papieża.

Tygodnik "NIE" jest znany z publikowania kontrowersyjnych treści. Jednak ostatnia okładka przekroczyła granice dobrego smaku. Na zdjęciu widnieje wizerunek papieża Franciszka z napisem "NIE wierzę w Boga". Tytuł wywołał oburzenie wśród wielu osób, w tym wyznawców różnych religii.

Poczta Polska oraz Orlen zdecydowały się na wycofanie tygodnika ze swoich placówek, aby uniknąć kontrowersji i nie narazić się na krytykę ze strony klientów. Decyzja ta spotkała się z różnymi opiniami. Niektórzy uważają, że takie działania są uzasadnione, a inni uważają, że to naruszenie wolności słowa i cenzura.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy tygodnik "NIE" wywołuje kontrowersje. W przeszłości publikował m.in. zdjęcia pornograficzne na okładkach czy też artykuły obrażające różne grupy społeczne. Jednak decyzja Poczty Polskiej oraz Orlenu może mieć wpływ na przyszłe wydania tygodnika i jego politykę wydawniczą.

Podsumowując, Poczta Polska i Orlen zdecydowały się na wycofanie tygodnika "NIE" ze swoich placówek po kontrowersyjnej okładce z wizerunkiem papieża. Decyzja ta spotkała się z różnymi opiniami, ale może mieć wpływ na przyszłe wydania tygodnika i jego politykę wydawniczą.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});