Hamburg. Sprawca zastrzelił siedem osób, w tym nienarodzone ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W strzelaninie w hamburskim ośrodku Świadków Jehowy zginęło siedem osób oraz sprawca – podała policja w Hamburgu. To tragiczne wydarzenie wstrząsnęło całym krajem i wywołało wiele kontrowersji.

Ofiary to obywatele i obywatelki Niemiec w różnym wieku, w tym dwie kobiety i pięciu mężczyzn. Wszyscy byli członkami społeczności Świadków Jehowy i uczestniczyli w spotkaniu religijnym w ośrodku w dzielnicy Wilhelmsburg. Według relacji świadków, napastnik wszedł do budynku w trakcie nabożeństwa i zaczął strzelać z broni palnej.

Jak podała policja, sprawca miał 26 lat i pochodził z Sudanu. Nie wiadomo na razie, co było motywem jego ataku. Po strzelaninie uciekł z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany wkrótce potem przez policję. Niestety, pomimo szybkiej interwencji służb ratunkowych, siedem osób zginęło na miejscu zdarzenia.

Ośrodek Świadków Jehowy w Hamburgu jest miejscem modlitw i spotkań religijnych dla około 800 osób. Cała społeczność jest wstrząśnięta i przeżywa ten dramatyczny dzień. Wiele osób wyraża swoje szok i smutek w mediach społecznościowych, a władze miasta zapewniają o wsparciu dla ofiar i ich rodzin.

To już kolejne takie tragiczne wydarzenie w Niemczech w ostatnim czasie. W lutym 2020 roku w Hanau doszło do strzelaniny, w której zginęło 11 osób, a w październiku 2019 roku w Halle napastnik zastrzelił dwie osoby podczas ataku na synagogę. To smutny przypadek, który pokazuje, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych i religijnych.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});