Eurowizja 2023: Loreen wygrywa preselekcje w Szwecji z "Tattoo"

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W sobotę 13 marca odbył się finał szwedzkiego programu Melodifestivalen, który wyłonił reprezentanta Szwecji na Konkurs Piosenki Eurowizji 2021. W finale wystąpiło dwunastu artystów, którzy przez poprzednie tygodnie rywalizowali w półfinałach, by zdobyć miejsce w decydującej rundzie.

W konkursie wzięli udział zarówno znani artyści, jak i debiutanci. Wśród uczestników znaleźli się m.in.: Tusse, Paul Rey, Dotter, The Mamas oraz Eric Saade. Każdy z nich zaprezentował swoją autorską piosenkę, która została oceniona przez międzynarodowe komisje jurorskie oraz szwedzką widownię.

Po zaciętej walce i wielu emocjach zwycięzcą został Tusse z utworem "Voices". Artysta zdobył największą liczbę głosów od widzów i otrzymał maksymalną liczbę punktów od jurorów. To już druga wygrana 19-letniego wokalisty w Melodifestivalen - w 2019 roku wygrał on konkurs dla młodych artystów "P4 Nästa".

Tusse, który urodził się w Kongu, a w wieku 8 lat wraz z rodziną przeprowadził się do Szwecji, jest jednym z najbardziej utalentowanych i obiecujących wokalistów młodego pokolenia. Już teraz jest porównywany do takich gwiazd jak The Weeknd czy Frank Ocean.

Piosenka "Voices", którą Tusse zaprezentował w finale Melodifestivalen, to dynamiczny utwór z mocnym przekazem i emocjonalnymi tekstami. Wokalista śpiewa o trudnych doświadczeniach, z jakimi musiał się zmierzyć w swoim życiu, ale jednocześnie przekonuje, że warto walczyć o swoje marzenia i nie poddawać się.

Szwedzka delegacja podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu będzie miała nie lada konkurencję - do rywalizacji przystąpią reprezentanci z ponad 40 krajów. Jednak z takim talentem jak Tusse na pewno będą mieli wiele szans na zwycięstwo.

Melodifestivalen to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych programów telewizyjnych w Szwecji, który przyciąga miliony widzów i fanów muzyki z całego świata. To właśnie dzięki tej imprezie wiele szwedzkich artystów zyskało międzynarodową sławę i uwagę. W tym roku konkurs odbył się w specjalnym formacie, bez publiczności na żywo, z powodu pandemii koronawirusa. Jednak mimo to, emocje i ducha rywalizacji nie zabrakło.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});