Winiarka Emma nie miała szczęścia przez ostatnie lata. Czy teraz do ...

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pomnik Winiarki Emmy to projekt, który wygrał w budżecie obywatelskim w 2018 roku, jednak do tej pory nie został zrealizowany. Pomnik miał upamiętniać Emilię Krakowską, która w latach 20. XX wieku słynęła z produkcji wina w okolicach Włocławka.

Niestety, pomimo wygranej w budżecie obywatelskim, realizacja projektu napotkała na wiele przeszkód. Wśród nich znalazły się m.in. problemy z uzyskaniem stosownych pozwoleń oraz trudności w pozyskaniu środków finansowych na wykonanie pomnika.

Jednakże, sytuacja w końcu się zmieniła. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że projekt Pomnika Winiarki Emmy ma szansę na realizację. Zdaniem organizatorów projektu, udało się pozyskać niezbędne środki finansowe, a także uzyskać pozwolenia na budowę pomnika.

Pomnik Winiarki Emmy będzie miał formę rzeźby wykonanej z brązu, która zostanie umieszczona na granicy parku miejskiego i osiedla Winiary w Włocławku. Projekt ma na celu przypomnieć o historii produkcji wina w rejonie Włocławka oraz uhonorować pamięć Emilii Krakowskiej, która była jedną z najbardziej znanych producentek wina na terenie Polski.

Warto podkreślić, że Pomnik Winiarki Emmy jest jednym z wielu projektów, które zostały zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. To właśnie dzięki tej inicjatywie mieszkańcy miast i gmin mogą decydować o tym, jakie projekty zostaną zrealizowane w ich okolicy. Dzięki temu, na terenie Polski powstają liczne place zabaw, ścieżki rowerowe, a także pomniki i rzeźby, które upamiętniają ważne wydarzenia i postacie z historii miast i regionów.

Realizacja projektu Pomnika Winiarki Emmy to więc nie tylko ważne wydarzenie dla mieszkańców Włocławka, ale także dobry przykład na to, jak dzięki budżetowi obywatelskiemu można zrealizować ciekawe i wartościowe projekty, które przyczyniają się do rozwoju miast i regionów.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});