Jacek Żalek zrezygnował ze stanowiska w MFiPR

Grzegorz
Grzegorz
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jacek Żalek zrezygnował ze stanowiska w Ministerstwie Finansów i Polityki Regionalnej (MFiPR). Decyzja ta została podjęta dla dobra toczącego się postępowania w związku z pojawiającymi się informacjami w przestrzeni medialnej.

Jacek Żalek obejmował stanowisko sekretarza stanu w MFiPR. Jego rezygnacja nastąpiła w wyniku publikacji w mediach informacji dotyczących podejrzeń o nieprawidłowości w działalności ministerstwa. Żalek podkreślił, że chce uniknąć jakichkolwiek działań, które mogłyby wpłynąć negatywnie na toczące się śledztwo.

Minister Finansów i Polityki Regionalnej, Tadeusz Kościński, przyjął rezygnację Jacka Żalka z pełnionego stanowiska. W oświadczeniu wydanym przez ministerstwo podkreślono, że decyzja ta została podjęta w celu zachowania przejrzystości i wyjaśnienia wszystkich wątpliwości związanych z działalnością resortu.

W przestrzeni medialnej pojawiły się zarzuty dotyczące m.in. nieprawidłowości w wydatkowaniu środków publicznych na cele związane z organizacją szczytu klimatycznego COP24, który odbył się w Katowicach w 2018 roku. Pojawiały się także informacje o nieprawidłowościach przy wyborze partnerów biznesowych ministerstwa.

Rezygnacja Jacka Żalka z funkcji sekretarza stanu w MFiPR jest sygnałem, że rząd traktuje bardzo poważnie zarzuty stawiane wobec resortu. Decyzja ta może przyczynić się do wyjaśnienia sytuacji i przywrócenia zaufania społecznego do instytucji państwowych.

Komentarze:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});